İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile yürütülen Uluslararası Öğrenci Akademisi Projesi kapsamında Yemen tanıtım günü gerçekleştirildi. Programa İKÇÜ Fen Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Mehmet Çevik, Öğretim Üyeleri, Türk ve Uluslararası öğrenciler katıldı.

     İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi ev sahipliğindeki program Hesham Qaba’nın kısa Kur’an tilaveti ile başladı. Ardından Mühendislik Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Yemenli Abdualljalil Al-Qobaty ülke tanıtım sunumu gerçekleştirdi. Sunumda bölgenin coğrafi ve ekonomik konumunun öneminden bahsedilirken, görsel olarak Yemen fotoğrafları sergilendi. Geleneksel kıyafetlerle yapılan sunum salondaki seyircilerin ilgisini çekti. Mekatronik Mühendisliği hazırlık öğrencisi Mauwan Alsharahi Yemen yöresel müziği seslendirerek salondakilere keyifli anlar yaşattı. Ayrıca programda yöresel oyunlardan kısa bir kesit gösterildi. Dans gösterisine seyircilerde alkışlarıyla eşlik etti. Program sonrasında misafirler toplu fotoğraf çekildi. Çıkışta katılımcılar yöresel kıyafetleri deneyip Yemen’in meşhur yemeklerinin tatlarına baktılar.

     Programa izleyici olarak katılan Onur Uyanık böyle bir tanıtıma katılmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, “tanıtımda Veysel Karani Hazretleri’nin sıcaklığını hissettim. Bu güzel ülkenin güzel insanları programın başında da söylendiği gibi keşke Ortadoğu’da oynanan oyunları yaşamadan mutlu olabilseler” dedi.

Yemen Ülke Tanıtımı

Contact Us

Cumhuriyet Mahallesi, 6692/4. Sk. No:3, Karşıyaka/İzmir

Connect with us
  • Siyah YouTube Simgesi
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon